Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09B-22-C2-R0
ATS-09B-22-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09B-22-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-09B-22-C2-R0.pdf
Availability of ATS-09B-22-C2-R0
QUANTITY
ATS-09B-22-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09B-22-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09B-22-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09B-22-C2-R0
Related LinksATS-09B-, ATS-09B-22-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09B-22-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-09B-22-C2-R0
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 16A TO220AC datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DL VERT SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
60712-1 BASE PLATE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf