Spansion S25FS256SDSNFI000
S25FS256SDSNFI000 picture photo
Mfg. Part Number
S25FS256SDSNFI000
Brief Description
IC MEM 256MB FLASH 8WSON
Datasheet Download
S25FS256SDSNFI000.pdf
Availability of S25FS256SDSNFI000
QUANTITY
S25FS256SDSNFI000 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FS256SDSNFI000
Internal Part NumberEIS-S25FS256SDSNFI000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package338
SeriesFS-S
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size256M (32M x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 2 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FS256SDSNFI000
Related LinksS25FS256, S25FS256SDSNFI000 Datasheet, Spansion Distributor
S25FS256SDSNFI000 Details Description
Related parts for S25FS256SDSNFI000
RES SMD 133K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN MCX JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
DIODE MODULE 20V 200A D-67 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH SNAP PLUNG SPST .1A 6V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V DUAL 15V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf