Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09D-100-C2-R0
ATS-09D-100-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09D-100-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-09D-100-C2-R0.pdf
Availability of ATS-09D-100-C2-R0
QUANTITY
ATS-09D-100-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09D-100-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09D-100-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09D-100-C2-R0
Related LinksATS-09D-, ATS-09D-100-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09D-100-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-09D-100-C2-R0
IC CAN TXRX VOLT FAULT PROT8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CARDEDGE LOPRO 22POS .156 GRN datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
6.2MM PLC SENSOR TERM BLOCK 120V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC PIC MCU FLASH 28SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 28MA 60 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 720MA 485 MOHM datasheet.pdf