Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09E-65-C3-R0
ATS-09E-65-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09E-65-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-09E-65-C3-R0.pdf
Availability of ATS-09E-65-C3-R0
QUANTITY
ATS-09E-65-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09E-65-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09E-65-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.4°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09E-65-C3-R0
Related LinksATS-09E-, ATS-09E-65-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09E-65-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-09E-65-C3-R0
CIR BRKR 1.5A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN STACKER 18POS 0.100" T/H datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 3W LEFT datasheet.pdf
MICRO 37 F 120" YEL JACKS datasheet.pdf