Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-14-3
TNM4-8-14-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-14-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 14MM
Datasheet Download
TNM4-8-14-3.pdf
Availability of TNM4-8-14-3
QUANTITY
TNM4-8-14-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-14-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-14-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.551" (14.00mm)
Length - Overall1.024" (26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-14-3
Related LinksTNM4-, TNM4-8-14-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-14-3 Details Description
Related parts for TNM4-8-14-3
CONN CARD EDGE 25POS .156 GREEN datasheet.pdf
IC DETECT VOLT WINDOW SOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 1.37 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
SWITCH PB FLUSH RED LEN ROUND datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP FLUID LVL LO datasheet.pdf
SENSING BAND LIQUID LEAK 60M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf