Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09E-86-C1-R0
ATS-09E-86-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09E-86-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-09E-86-C1-R0.pdf
Availability of ATS-09E-86-C1-R0
QUANTITY
ATS-09E-86-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09E-86-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09E-86-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09E-86-C1-R0
Related LinksATS-09E-, ATS-09E-86-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09E-86-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-09E-86-C1-R0
RES SMD 118 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf