Sullins Connector Solutions SMH152-LPPE-D22-SP-BK
SMH152-LPPE-D22-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH152-LPPE-D22-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 44POS
Datasheet Download
SMH152-LPPE-D22-SP-BK.pdf
Availability of SMH152-LPPE-D22-SP-BK
QUANTITY
SMH152-LPPE-D22-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH152-LPPE-D22-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH152-LPPE-D22-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.075" (1.90mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH152-LPPE-D22-SP-BK
Related LinksSMH152-LPP, SMH152-LPPE-D22-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH152-LPPE-D22-SP-BK Details Description
Related parts for SMH152-LPPE-D22-SP-BK
IC LED Driver Linear PWM Dimming 30mA Backlight 6-MLP (3x3) datasheet.pdf
SWITCH LOGIC OPTICAL FLAG datasheet.pdf
VARISTOR 504V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 30NH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf
FLEXIBLE LIGHT PIPE ADAPTER datasheet.pdf
RES 6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 22POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIP CABLE 12POS datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.002UF RADIAL datasheet.pdf