Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09F-22-C2-R0
ATS-09F-22-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09F-22-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-09F-22-C2-R0.pdf
Availability of ATS-09F-22-C2-R0
QUANTITY
ATS-09F-22-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09F-22-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09F-22-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09F-22-C2-R0
Related LinksATS-09F-, ATS-09F-22-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09F-22-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-09F-22-C2-R0
RES 22 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS R/A SMD GOLD datasheet.pdf
RES 3.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE SCKT datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 15.5A AC/DC datasheet.pdf
CAP ALUM 2400UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf