Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-102-C2-R0
ATS-10A-102-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-102-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10A-102-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10A-102-C2-R0
QUANTITY
ATS-10A-102-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-102-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-102-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-102-C2-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-102-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-102-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-102-C2-R0
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 125V datasheet.pdf
ANT 2.4GHZ 0DBI MINI DIPOLE datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 96.5 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 10% 650W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf