Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-130-C3-R0
ATS-10A-130-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-130-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10A-130-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10A-130-C3-R0
QUANTITY
ATS-10A-130-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-130-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-130-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-130-C3-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-130-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-130-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-130-C3-R0
FUSE PTC 5.50A 10V RESET AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 400MW SOD2 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 15VOUT 25W datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80 datasheet.pdf