Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-151-C2-R0
ATS-10A-151-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-151-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10A-151-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10A-151-C2-R0
QUANTITY
ATS-10A-151-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-151-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-151-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-151-C2-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-151-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-151-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-151-C2-R0
RES 4.7K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR REFL MIDDLE H-TYPE OSC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
IC UCODE HF SMART LABEL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.2A 50 MOHM TH datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
21+21 WAY F CRIMP L/BORE WO/JS datasheet.pdf
MODULE XFRMR datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1KV 1.4A SOD57 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
1,0UF 450V 8X11,5 datasheet.pdf