Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-172-C3-R0
ATS-10A-172-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-172-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10A-172-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10A-172-C3-R0
QUANTITY
ATS-10A-172-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-172-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-172-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.94°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-172-C3-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-172-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-172-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-172-C3-R0
PANEL SIDE 56X20X0.8" BLACK 1/PR datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 200V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BEND RELIEF 8.0MM BLACK datasheet.pdf
HAN FIREWIRE MOD MALE PATCH CORD datasheet.pdf
HEATSHRINK 1"-50M CLEAR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H datasheet.pdf
AES-IR550-C23-BUTTON datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf