Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-197-C1-R0
ATS-10A-197-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-197-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10A-197-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10A-197-C1-R0
QUANTITY
ATS-10A-197-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-197-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-197-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-197-C1-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-197-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-197-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-197-C1-R0
DEVICE SERVER EMB SRL-TO-ETHRNT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC GAIN BLOCK AMP SC70 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
250 TB SPR CLA W/L 35D datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf