Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-202-C2-R0
ATS-10A-202-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-202-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10A-202-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10A-202-C2-R0
QUANTITY
ATS-10A-202-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-202-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-202-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-202-C2-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-202-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-202-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-202-C2-R0
CONN HEADER 24POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU RESET SC70-4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
INSULATION COVER 628005430 datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 10V 1005 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS datasheet.pdf
AB 7C 7#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 560 UF 20% 63 V datasheet.pdf