Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-43-C3-R0
ATS-10A-43-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-43-C3-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10A-43-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10A-43-C3-R0
QUANTITY
ATS-10A-43-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-43-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-43-C3-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow29.12°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-43-C3-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-43-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-43-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-43-C3-R0
PLUG ASSY,R/A,120POS,CHAMP050 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 3.9M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 61V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 9A 24 MOHM SMD datasheet.pdf