Vishay/BCcomponents BFC238603224
BFC238603224 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238603224
Brief Description
CAP FILM 220 NF 5% 850VDC RAD
Datasheet Download
BFC238603224.pdf
Availability of BFC238603224
QUANTITY
BFC238603224 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238603224
Internal Part NumberEIS-BFC238603224
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package56
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC850V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238603224
Related LinksBFC238, BFC238603224 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238603224 Details Description
Related parts for BFC238603224
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 16SOIC datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 54BGA datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 0505VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 100V NP0 0508 datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 65MM datasheet.pdf