Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-106-C3-R1
ATS-10B-106-C3-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-106-C3-R1
Brief Description
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10B-106-C3-R1.pdf
Availability of ATS-10B-106-C3-R1
QUANTITY
ATS-10B-106-C3-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-106-C3-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-106-C3-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-106-C3-R1
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-106-C3-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-106-C3-R1 Details Description
Related parts for ATS-10B-106-C3-R1
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 390PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
KK .156 CRIMP HOUSING RCPT 8CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 0.200 T/H datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 10% 800V RADIAL datasheet.pdf