Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-107-C2-R1
ATS-10B-107-C2-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-107-C2-R1
Brief Description
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10B-107-C2-R1.pdf
Availability of ATS-10B-107-C2-R1
QUANTITY
ATS-10B-107-C2-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-107-C2-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-107-C2-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow27.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-107-C2-R1
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-107-C2-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-107-C2-R1 Details Description
Related parts for ATS-10B-107-C2-R1
INDUCTOR COMMON MODE 400UH SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XBEE PRO ZNET 2.5 SER2 50MW WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 900VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 50K OHM 225W datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf