Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-169-C2-R0
ATS-10B-169-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-169-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10B-169-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10B-169-C2-R0
QUANTITY
ATS-10B-169-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-169-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-169-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.71°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-169-C2-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-169-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-169-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-169-C2-R0
BOX ABS GRAY 11.03"L X 7.85"W datasheet.pdf
CONN RING SHRINK 12-10AWG .375" datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
CER RESONATOR 32MHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CABLE 4COND 2AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE COIL 6.8MH BOX datasheet.pdf
EVAL BOARD MAX6397 datasheet.pdf
PLASTEK SHEET, 4 MM X 36'' X 48' datasheet.pdf