Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-198-C2-R0
ATS-10B-198-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-198-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10B-198-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10B-198-C2-R0
QUANTITY
ATS-10B-198-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-198-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-198-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.06°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-198-C2-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-198-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-198-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-198-C2-R0
CONN TERM BLOCK 5.08MM 4POS OR datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 96POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
PWR SUP 12V 5W .45A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 10.4K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
OSC XO 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf