Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-26-C2-R0
ATS-10B-26-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-26-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10B-26-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10B-26-C2-R0
QUANTITY
ATS-10B-26-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-26-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-26-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.2°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-26-C2-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-26-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-26-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-26-C2-R0
CONN HDI RCPT 276POS 3ROW R/A datasheet.pdf
LAMP UVC 254NM 8X50MM GERMCIDAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER 48V 6.25A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
PTC THERMISTOR A 53-A 130-A 10 datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf