Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-27-C1-R0
ATS-10B-27-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-27-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10B-27-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10B-27-C1-R0
QUANTITY
ATS-10B-27-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-27-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-27-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.23°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-27-C1-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-27-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-27-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-27-C1-R0
SWITCH MAGNETIC REED SPST .5A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
TAPE PLASTIC FILM 1"X 36YD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR datasheet.pdf
TRANS 2NPN 65V 0.1A 6TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 29.7VWM 53.6VC SQMELF datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf