Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-30-C3-R0
ATS-10B-30-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-30-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10B-30-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10B-30-C3-R0
QUANTITY
ATS-10B-30-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-30-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-30-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-30-C3-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-30-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-30-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-30-C3-R0
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 120 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC REG DL BST/LINEAR SYNC 24VQFN datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 10A TO-220FP datasheet.pdf
IC CLK GEN 3.3V LVPECL 20-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC DO204AC datasheet.pdf
OSC XO 33.33333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 6S FIN datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf