Vishay/BCcomponents SFR25H0008202JA500
SFR25H0008202JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0008202JA500
Brief Description
RES 82K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0008202JA500.pdf
Availability of SFR25H0008202JA500
QUANTITY
SFR25H0008202JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0008202JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0008202JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)