Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-54-C1-R0
ATS-10B-54-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-54-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10B-54-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10B-54-C1-R0
QUANTITY
ATS-10B-54-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-54-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-54-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.96°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-54-C1-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-54-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-54-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-54-C1-R0
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 46MA 21 OHM SMD datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS SMT GOLD datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
AB 3100A SHL KIT 12S CAD OD datasheet.pdf