Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-73-C1-R0
ATS-10B-73-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-73-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10B-73-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10B-73-C1-R0
QUANTITY
ATS-10B-73-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-73-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-73-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-73-C1-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-73-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-73-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-73-C1-R0
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CONTROLLER SOT23-6 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8NS 165CABGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 400V 120MA 4SMD datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
PLC SPLITTER 1X32 P-GRADE 1M datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN RA datasheet.pdf