Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-08-C2-R0
ATS-10C-08-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-08-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10C-08-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-08-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-08-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-08-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-08-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.61°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-08-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-08-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-08-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-08-C2-R0
IC SUPERVISOR MPU 4.4V WD 16SOIC datasheet.pdf
RES .30 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DELAY LINE 255TAP PROG 28PLCC datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM14H/MC14G/MDM14H datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
KIT EVAL NUMICRO MINI51 datasheet.pdf
RES 300 OHM 1.5W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 22AWG 100' datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 16POS datasheet.pdf