Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-146-C2-R0
ATS-10C-146-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-146-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10C-146-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-146-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-146-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-146-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-146-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-146-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-146-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-146-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-146-C2-R0
HEATSINK VERT W/TABS BLK TO-220 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 12V 1800W datasheet.pdf
RES 39 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 0.9V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
CBL 13POS 0.5MM JMPR TYPE A 10" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X8R 0805 datasheet.pdf