Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-168-C1-R0
ATS-10C-168-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-168-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10C-168-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10C-168-C1-R0
QUANTITY
ATS-10C-168-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-168-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-168-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.94°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-168-C1-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-168-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-168-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-168-C1-R0
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 8POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15.4 OHM 1% 10W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf