Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-21-C2-R0
ATS-10C-21-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-21-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10C-21-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-21-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-21-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-21-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-21-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow16.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-21-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-21-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-21-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-21-C2-R0
INDUCTOR/XFRMR 23.3UH MULTIWIND datasheet.pdf
KIT FOOT ENCORE II 28-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8PWR 36SGL 3.18MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 246MW SOT23 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf