Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-31-C1-R0
ATS-10C-31-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-31-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM
Datasheet Download
ATS-10C-31-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10C-31-C1-R0
QUANTITY
ATS-10C-31-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-31-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-31-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow25.23°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-31-C1-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-31-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-31-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-31-C1-R0
RES SMD 1.13KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TOOL HAND PROCRIMP MPQS W/DIE datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.7VC AXIAL datasheet.pdf
PC612 FEDERLEI datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
PUSH POST datasheet.pdf
RES 69 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 12POS 10.16MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf