Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-31-C2-R0
ATS-10C-31-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-31-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766
Datasheet Download
ATS-10C-31-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-31-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-31-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-31-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-31-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow25.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-31-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-31-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-31-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-31-C2-R0
AC/DC CNVRTR 5.1V 24V +/-12V 80W datasheet.pdf
BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
RES MO 1W 0.24 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
MODULE VF CHAR 1X16 12.5MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 400MA DO204 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
1-1/4" ELBOW COVER 1" BEND OFFIC datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf