Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-58-C2-R0
ATS-10C-58-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-58-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10C-58-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-58-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-58-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-58-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-58-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.11°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-58-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-58-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-58-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-58-C2-R0
SENSOR OXYGEN 24V 500MA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 100K OHM 10SIP datasheet.pdf
FILTER EMI 27000 PF L TYPE datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 45A 600V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 25MA 950 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 400MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf