Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-79-C1-R0
ATS-10C-79-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-79-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10C-79-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10C-79-C1-R0
QUANTITY
ATS-10C-79-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-79-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-79-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-79-C1-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-79-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-79-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-79-C1-R0
RES 82.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER COUPLER 5.08MM 21POS OR datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR QUAD 14DHVQFN datasheet.pdf
LED 7-SEGMENT DISPLAY datasheet.pdf
RES 2.05 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 1.0V 4-USPN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf