Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-90-C3-R0
ATS-10C-90-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-90-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10C-90-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10C-90-C3-R0
QUANTITY
ATS-10C-90-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-90-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-90-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.5°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-90-C3-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-90-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-90-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-90-C3-R0
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DAC 14BIT R-R 10-DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 68 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 2.92V SC-70 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf