Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-115-C2-R0
ATS-10D-115-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-115-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10D-115-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10D-115-C2-R0
QUANTITY
ATS-10D-115-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-115-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-115-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.33°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-115-C2-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-115-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-115-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-115-C2-R0
RES SMD 340 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC FILTR 5TH ORDER LOWPASS16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.1A SC70 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH RAPRAP SILI datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 325BGA datasheet.pdf
QLL402 datasheet.pdf
2POS,HV,90,50SQMM,COD A,CAB ASSY datasheet.pdf