TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W57-XB2A99C10-5
W57-XB2A99C10-5 picture photo
Mfg. Part Number
W57-XB2A99C10-5
Brief Description
CIR BRKR THRM 5A 250VAC
Datasheet Download
W57-XB2A99C10-5.pdf
Availability of W57-XB2A99C10-5
QUANTITY
W57-XB2A99C10-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of W57-XB2A99C10-5
Internal Part NumberEIS-W57-XB2A99C10-5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Breaker TypeThermal
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W57-XB2A99C10-5
W57-XB2A99C10-5 Details Description
Related parts for W57-XB2A99C10-5
CONN HEADER 10POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 26GB datasheet.pdf
WIRE DUCT FLEX 50 X 50 X 500MM datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 10 POS SMD datasheet.pdf
IC LCD DVR 12X4COM 2WIRE 32SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf