Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-16-C1-R0
ATS-10D-16-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-16-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10D-16-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10D-16-C1-R0
QUANTITY
ATS-10D-16-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-16-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-16-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.06°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-16-C1-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-16-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-16-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-16-C1-R0
IC USB 2.0 7PORT HUB CTLR 64QFN datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 68K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 3W DO204AL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 2PVH 4COL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 84FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf