Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-175-C2-R0
ATS-10D-175-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-175-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10D-175-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10D-175-C2-R0
QUANTITY
ATS-10D-175-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-175-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-175-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-175-C2-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-175-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-175-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-175-C2-R0
BOARD EVALUATION FOR KSZ8001L datasheet.pdf
IC DRIVER HI/LOW SIDE 8-SOIC datasheet.pdf
AUD SIG DEVICE 10-48VAC/DC PANEL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 20MA 6DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf