Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-85-C2-R0
ATS-10D-85-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-85-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10D-85-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10D-85-C2-R0
QUANTITY
ATS-10D-85-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-85-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-85-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow23.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-85-C2-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-85-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-85-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-85-C2-R0
THERMOSTAT 80 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 8STG BUS REG TRI-ST 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL DSC 900A 6000V datasheet.pdf
IC DGTL POT 8BIT 10K 20QFN datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ TSOP datasheet.pdf
IGBT BOOST CHP 1200V 120A SOT227 datasheet.pdf