Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-121-C3-R0
ATS-10E-121-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-121-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10E-121-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10E-121-C3-R0
QUANTITY
ATS-10E-121-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-121-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-121-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.56°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-121-C3-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-121-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-121-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-121-C3-R0
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp 50PC datasheet.pdf
CABLE STR MALE-R/A MALE 4POS 1M datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf