Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-125-C1-R0
ATS-10E-125-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-125-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10E-125-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10E-125-C1-R0
QUANTITY
ATS-10E-125-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-125-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-125-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-125-C1-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-125-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-125-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-125-C1-R0
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2924 datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 6.3MM BLACK datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUG 3.3V SMT datasheet.pdf
RES 1K OHM 3/4W .001% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 30W datasheet.pdf
.300 X 36 YD BULK datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf