Xilinx XC5200-5VQ100C
XC5200-5VQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC5200-5VQ100C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC5200-5VQ100C.pdf
Availability of XC5200-5VQ100C
QUANTITY
XC5200-5VQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5200-5VQ100C
Internal Part NumberEIS-XC5200-5VQ100C
Delivery TimeIn stock, ship XC5200-5VQ100C today.
SeriesXC5200-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC5200-5VQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC5200-5VQ100C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC5200-, XC5200-5VQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC5200-5VQ100C Details Description
Related parts for XC5200-5VQ100C
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 1W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 3W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN JACKSOCKET KIT .62" LENGTH datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf