Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-136-C1-R0
ATS-10E-136-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-136-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10E-136-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10E-136-C1-R0
QUANTITY
ATS-10E-136-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-136-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-136-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.17°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-136-C1-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-136-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-136-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-136-C1-R0
FUSE BRD MNT 160MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM34H/MC34G/MDM34H datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 1200V 750A datasheet.pdf
IC SW SP5T .01-2GHZ GAAS 16QFN datasheet.pdf
FUSE FAST 1KVDC PCB MNT SOLAR 2A datasheet.pdf
IC DELTA-SIGMA MOD 16BIT 16SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SKT datasheet.pdf