Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-195-C2-R0
ATS-10E-195-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-195-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10E-195-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10E-195-C2-R0
QUANTITY
ATS-10E-195-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-195-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-195-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-195-C2-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-195-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-195-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-195-C2-R0
TERM BLOCK PCB 5.08MM 7POS OR datasheet.pdf
CABLE ASSY BOWDEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG WHITE 100' datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE WE-LF MH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN ADAPT HN PLUG TO HN JACK datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf