Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-20-C1-R0
ATS-10E-20-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-20-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10E-20-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10E-20-C1-R0
QUANTITY
ATS-10E-20-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-20-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-20-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.13°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-20-C1-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-20-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-20-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-20-C1-R0
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
TRANSFORMR AUDIO 5KCT 4/8/16 IMP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 2GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 25V T/H datasheet.pdf