Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-36-C2-R0
ATS-10E-36-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-36-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766
Datasheet Download
ATS-10E-36-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10E-36-C2-R0
QUANTITY
ATS-10E-36-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-36-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-36-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-36-C2-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-36-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-36-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-36-C2-R0
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 1206 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 12A 6.6 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 2.18K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1A 460 MOHM SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf