Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-37-C1-R0
ATS-10E-37-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-37-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM
Datasheet Download
ATS-10E-37-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10E-37-C1-R0
QUANTITY
ATS-10E-37-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-37-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-37-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.1°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-37-C1-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-37-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-37-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-37-C1-R0
RES SMD 33K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC CLK GEN EMI MODULATOR 8-WDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FRONT MNT SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC 30/60 MC NE GE datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 28POS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf