Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-43-C2-R0
ATS-10E-43-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-43-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10E-43-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10E-43-C2-R0
QUANTITY
ATS-10E-43-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-43-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-43-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.85°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-43-C2-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-43-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-43-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-43-C2-R0
SENSOR 15PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
HEADER 24POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A MPG06 datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 60POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
HEADER SNGL INLINE SOLDRTL 41POS datasheet.pdf