Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-43-C3-R0
ATS-10E-43-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-43-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10E-43-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10E-43-C3-R0
QUANTITY
ATS-10E-43-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-43-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-43-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow29.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-43-C3-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-43-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-43-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-43-C3-R0
IBUTTON THERMOCHRON F5 datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 2GB 240UDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 10VOUT 25W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP SUPER 470MF 5.5V 3-SMD datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf